El Diablo

ByThierry d´Fourniére16.03.1903

Le VehiclePokrok & Inovace

Dámám v naší redakci se roztřásla kolena a téměř zastavila srdce, když do místnosti vstoupil Juan Diablo Ramos. Tento vysoký tmavovlasý elegán s uhrančivým pohledem je povoláním skutečný El Matador. Má takové charisma, že začínám věřit tomu, že spousta býků svůj souboj s ním prohrála dávno před tím, než vůbec začal. Jízdě na velocipédu se věnuje už od mládí, a přestože obvykle trénuje až po práci, patří dnes do světové špičky. Nejen o  tom, jaká byla jeho cesta na vrchol, si s námi dnes přišel popovídat.

Ahoj Juane, děkujeme, že sis udělal čas a odpovíš čtená-řům našeho listu Le Vehicle na pár otázek. Jak ses vůbec k cyklistice dostal?

Narodil jsem se v  Córdobě poblíž Plaza de la Corredera, kde se již od nepaměti konají býčí zápasy. A právě tato skuteč-nost předurčila moji profesionální dráhu toreadora. Rodiče mě na léto vždy posílali k babičce do asi 200 kilometrů vzdálené vesničky Capileira, v pohoří Sierra Nevada, a protože ve Španělsku je léto celý rok, byl jsem u ní vlastně pořád. Dědeček pracoval v meteorologické stanici na vrcholu blízké hory a  já mu denně na kole vozil oběd. Byla to skvělá vrchařská průprava a po pravdě, tyto cesty za dědečkem jsou základem mé cyklistické kariéry a těžím z nich dodnes.

Teď trochu odbočíme. Juane, víme, že jsi na tuto otázku od-povídal už nejmíň tisíckrát, ale můžeš našim čtenářům popsat svůj legendární souboj s býkem El Locomotive?

Zkrátím to. Když jsem „Lokotku“, těch 500 kg živé váhy, viděl, jak se na mě řítí a z nozder mu vychází pára, ztuhla mi krev v žilách a zdřevěněly nohy. Taktak jsem uhnul a on mně pravým rohem z rukou vyrval muletu, která mu naštěstí zakryla obě oči. Celé rodeo zaburácelo „OLÉ“. Oba jsme se toho diváckého výkřiku tak lekli, že se mně podlomila kolena a Lokotka to v plné rychlosti napálil hlavou do dřevěné ohrady, až si zlomil oba rohy a omdlel..

A jak to dopadlo?
Přidej se k našim hrdinům, přečti si jejich příběhy
a zúčastni se největšího závodního dobrodružství Francie. Staň se legendou!

Koupit hru

More articles

02.06.1903 | Tipy & triky

Jak trénuje Pépi

By: Thierry d´Fourniére

Monsieur Fishera není jistě třeba našim čtenářům dlouze představovat. Vždyť kdo by neznal Pépiho, toho-to buldoka cyklistických tratí, ...

29.05.1903 | Tipy & triky

Big Bertha

By: Thierry d´Fourniére

Velkou neznámou je pro fanoušky cyklistiky v závodě Pélotone účast zámořských sportovců. Bertha Rockefe-ler alias Big Bertha je ...

09.03.1903 | Reportáže

Pélotone, legenda nebo skutečnost?

By: Domenico Paparazzi

Když jsme letos v lednu v redakci našeho deníku Le Véhicle společně s  redakcí deníku Le Figaro zveřejnili otevřený dopis ...

30.03.1903 | Výživa & doplňky

Čaj s Lisou Silverstein

By: Thierry d´Fourniére

Je přesně 17 hodin a my sedíme s naším dnešním hostem u šálku lahodného nápoje. Je to host nad míru povolaný, vždyť ...